Blog

Moje przemyślenia

Beata Rafalska – Plak

Psycholog

kontakt@psycholog-beata.pl

25/08/2015

Początek

No i wreszcie wystartowałam! Długo się do tego zabierałam. Potrzeba dzielenia się swoją pasją jest ogromna i ostatecznie zwyciężyła z wątpliwościami. Ponieważ jestem psychologiem mój blog będzie poświęcony tej tematyce.

Pracuję w dwóch obszarach. Pierwszy to pomoc udzielana dzieciom. Chodzi o stymulowanie rozwoju już od samego początku. Jestem zafascynowana Metodą Krakowską i chciałabym, aby ludzie wiedzieli, że zawsze można pomóc dziecku rozwijać się i optymalizować jego kontakt ze światem. Poza tym poświęcam się pracy z dzieckiem, które doświadcza różnych trudności szkolnych. Postaram się pisać o tym, co ważne z punktu widzenia wychowania oraz edukacji.

Drugi obszar moich zawodowych zainteresowań to praca z dorosłymi. Będę chciała podzielić się tym, co może okazać się przydatne w życiu. Takie ABC z zakresu psychologii dla każdego, a więc min.: relacje, związki, komunikacja, konflikty, rodzina, satysfakcja i samorealizacja z punktu widzenia teorii i mojej praktyki.

Od czasu do czasu podzielę się też wrażeniami ze szkolenia, z przeczytanej książki lub po obejrzeniu filmu lub po zastosowaniu nowej pomocy terapeutycznej.

Życzę miłej lektury.